Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo”

W dniu 2 czerwca 2017 roku odbyła się próbna ewakuacja Zespołu Szkół w Białce. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Uczestniczyli w niej strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białce oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej. Po ewakuacji odbył się pokaz akcji ratowniczej w przypadku wypadku samochodowego. Ratownicy zademonstrowali działanie narzędzi hydraulicznych oraz udzielili pozorantowi KPP. Oprócz tego przeprowadzili krótką pogadankę z młodszymi dziećmi, a następnie uczniowie klas młodszych mogli wykazać się wiedzą na temat ratownictwa: znajomością numeru do straży pożarnej oraz tym, jakie informacje należy podać, gdy zgłasza się do straży wypadek, pożar lub inne niebezpieczne zdarzenie.

zdjęcia Sabina Biernacka, Klaudia Sarna